niedziela, 25 września 2016

Dzień 9: Pura Tanah Lot i Kecak Dance

Tuż po godz. 9 pojechaliśmy naszymi skuterami do Pura Tanah Lot (35 km w jedną stronę). Po dojechaniu na miejsce trzeba przejechać przez bramki, tak jak to jest na autostradzie.


Płatność 30000 IDR – bilet wstępu ok. 9 zł oraz 2000 IDR – parking dla skutera ok. 60 gr. Pura Tanah Lot to świątynia położona na skale. Jest jedną z siedmiu świątyń położonych na wybrzeżu Bali, wg wierzeń hinduistycznych mają one chronić przed duchami oceanów.

 Znak ostrzegający o kierunku ewakuacji przed tsunami

Nie trafiliśmy na słońce, ale zapewne o wschodzie i zachodzie słońca wygląda zjawiskowo. Wstęp do samej świątyni nie jest udostępniony dla turystów. Wokół świątyni jest wiele skał i klifów, z których można stawać i robić zdjęcia pięknie położonej świątyni. Obok również jest pole golfowe, z którego roztacza się kolejny ciekawy punkt widokowy.
Kilka zdjęć ze spotkanych atrakcji w drodze powrotnej:zbiór z pola ryżowego


Wieczorem, ostatnia już dla nas okazja w Ubud (w każdą niedzielę i czwartki 19:30) zobaczenia tańca Kecak – tradycyjnej balijskiej sztuki tanecznej. Wstęp 75K IDR (ok. 22 zł). Przedstawienie trwa 1 godz. 15 min. Wg nas jest to jedna z najważniejszych rzeczy, w których trzeba uczestniczyć będąc na Bali.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza