piątek, 23 września 2016

Dzień 7: Skuterami po okolicach Ubud

Dzień rozpoczęliśmy od wypożyczenia skuterów. Z racji, że wstaliśmy bardzo wcześnie rano trafiły się nam bardzo dobrej jakości. pierwszy to: Honda Vario 150 cm3, a drugi to Honda Vario 110 cm3.
Koszt wypożyczenia skutera to 55000/40000 IDR odpowiednio 15/11 zł /dzień.

Korzystając z nawigacji google poprzez mapy offline (dla wszystkich, którzy chcą korzystać z map google gdziekolwiek na świecie bez używania Internetu na Twoim smartphonie z Androidem - instrukcja tutaj), wyjechaliśmy z miasta w poszukiwaniu tarasów ryżowych. Wynik pierwszych poszukiwań poniżej :) :Byliśmy obok dwóch znaczących dla Balijczyków świątyń:
1) Pura Tirta Empul (ok. 10 km od Ubud) - świątynia zbudowana jak wierzą Balijczycy na świętych źródłach. Mieliśmy okazję tam zobaczyć rytualne obmycia hinduistów.pierwszy deszczyk 2) Pura Gunung Kawi (ok. 10 km od Ubud) - kompleks świątynny wykuty w skale, do których prowadzi kilkaset schodków w dół. Charakterystyczna jest rzeka, przepływająca przez środek kompleksu oraz otaczające świątynie piękne tarasy ryżowe.

Tego dnia złapała nas dwukrotnie obfita ulewa. Pierwszą przeczekaliśmy w Pura Tirta Empul.
Druga złapała nas w drodze powrotnej, przeczekaliśmy ją w przypadkowo spotkanym garażu z tyłu świątyni, w którym kobiety przygotowywały pokarmy do celów wierzeń hinduistycznych.Po powrocie do Ubud mogliśmy wyżymać swoje ubrania :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza